Na D1 hořel kamion. Hasiči zasahovali několik hodin

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.11.2022 | D1/ Jihomoravský kraj
Na D1 hořel kamion. Hasiči zasahovali několik hodin

Sobota, 19. listopadu 2022 – Více než 7 hodin zasahovaly naše jednotky v souvislosti s požárem kamionu na dálnici D1 u Ostrovačic. 

Informaci o požáru nákladního auta jsme přijali v 6.20 hodin. Událost se stala kousek za sjezdem na Ostrovačice ve směru na Brno a operační středisko ihned vyslalo jednotky i z druhého stupně požárního poplachu. Do akce se včetně speciální techniky zapojilo 9 hasičských jednotek.

Plameny zachvátily tahač a také návěs, ve kterém byly přepravovány palety a bedny s banány. Hasiči proti plamenům nasadili 5 vodních proudů. O zásahu informovalo operační středisko také energetiky, protože hořící kamion stál přímo pod elektrickým vedením.

Dálnice byla u Ostrovačic ve směru na Brno uzavřena a provoz usměrňován na objízdnou trasu. Zahraniční řidič kamionu byl bez zranění. Jeho stav zkontrolovala posádka ZZS.

Jednotky použily k likvidaci požáru hasicí hřeby a vysokotlaké zařízení Cobra. K vyprázdnění nákladu z návěsu si nechal velitel zásahu povolat na místo nakladač. Současně s vyklízením návěsu odčerpali hasiči naftu z nádrže kamionu.

Na závěr bylo nutné uklidit vozovku. Ve 13.41 hodin předal velitel zásahu místo požáru Policii ČR. Příčina i vzniklá škoda jsou předmětem šetření. Je však zřejmé, že škoda překročí 1 milion korun. 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje