Na Znojemsku hořel kamion

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.03.2021 | Mramotice/ Jihomoravský kraj
Na Znojemsku hořel kamion

Úterý, 23. března 2021 – Dnes dopoledne vyjely jednotky na Znojemsku k požáru kamionu. Jeden člověk skončil v péči záchranné služby.

Událost se stala na hlavním tahu I/38 poblíž odbočky na obec Mramotice. Vzhledem k nahlášenému rozsahu požáru vyhlásilo operační středisko 2. stupeň požárního poplachu a do terénu vyslalo 8 hasičských jednotek.

První jednotka přijela na místo v 11.48 hod. a hasiči zjistili, že hoří větší část kamionu. Řidič byl mimo vozidlo, ale vzhledem k tomu, že byl zraněný, povolali hasiči na místo záchrannou službu. Do příjezdu ZZS poskytli muži první pomoc.

Silnice byla během hasebních prací uzavřena. Požár se podařilo dostat pod kontrolu během 20 minut. Zcela zlikvidován byl ve 12.29 hod. Hasiči následně přečerpali z kamionu pohonné hmoty.

Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na 1 milion korun. Zásahem se podařilo uchránit majetek odhadnutý na 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje