Na dálnici u Domašova shořel kamion

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.06.2021 | D1/ Jihomoravský kraj
Na dálnici u Domašova shořel kamion

Sobota, 19. června 2021 – Druhý stupeň poplachu byl vyhlášen u požáru, který zachvátil kamion na 171. km dálnice D1. Plameny pohltily nákladní vůz i s převáženým nákladem. Provoz na dálnici se zastavil na několik hodin. 

Po půl sedmé ráno jsme spěchali k požáru nákladního automobilu na dálnici u Domašova. Po příjezdu na 171. kilometr byl vůz celý v plamenech. Okamžitě jsme použili tři vodní proudy k hašení jak auta, tak i nedalekého lesa. První jednotka byla na místě do deseti minut, plameny jsme měli pod kontrolou za dalších deset minut. Ve voze měl řidič tlakové láhve s propan butanem, které jsme museli ochladit. Požár byl zcela uhašen po osmé hodině.

Z vozu unikla nafta do dálniční kanalizace. Zkontrolovali jsme záchytné jímky a únik jsme zasypali sorbentem. Na místě provedla chemická laboratoř z Tišnova odběr vzorků vody k provedení analýzy. Odtažení vraku zajistí specializovaná odtahová firma. 

Nákladní vůz hořel v úseku s dopravním omezením. Dálnice byla velice rychle neprůjezdná a hasiči museli k místu požáru jezdit v protisměru a přes staveniště. Policisté odkláněli dopravu na objízdné trasy. Vozidla, která zůstala v kolonách poblíž události, mohla dálnici opustit až po osmé hodině ve směru na Prahu a poté i ve směru na Brno. Hasiči svůj zásah ukončili po jedenácté hodině, kdy dálnice byla stále uzavřená.

Předběžně byla škoda vyčíslena na tři milióny korun. Příčina vzniku požáru je technická závada. U této události neevidujeme žádná zranění.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje