Na poli u Tvarožné shořel kombajn

05.07.2018
Na poli u Tvarožné shořel kombajn
kombajn.jpg pozar5.png
Ve středu,  4. července  2018,dvanáct jednotek likvidovalo požár kombajnu u Tvarožné. Škoda byla předběžně vyčíslena na 4,5 milionu korun. Celková plocha požáru 30 hektarů.

36200-(1).jpg

Událost byla na tísňovou linku 112 ohlášena v 16.13 hodin. Operační důstojník na místo vyslal neprodleně i HASIC7.jpgednotky z druhého stupně požárního poplachu. Hasiči ze stanice Pozořice byli na místě první v 16.22 hodin. Kombajn byl už zasažen v plném rozsahu a plameny se začínaly rozšiřovat i na okolní pole. Hasiči nasadili vysokotlaký proud do prostoru kombajnu. Na místo se postupně sjelo dalších 11 jednotek.

36198-(1).jpg

Hasiči museli na několik minut přerušit hašení kombajnu z důvodu rychle se šířícího požáru po strništi a casCC.jpgnesklizeném obilí. Plameny je začaly obkličovat. Požár jednotky dostaly pod kontrolu v 17.09 hodin. V obci Blažovice bylo zřízeno čerpací stanoviště na doplňování hasební vody.

gh-(1).jpg

olej.jpgPři dohašování začala z kombajnu vytékat motorová nafta. V nádrži bylo zhruba 800 litů paliva. Naftu jímali hasiči do sudu.

36194-(1).jpg

ztrataE.jpgPlameny zničily 30 hektarů pole. Místy byla ještě nesklizená úroda obilí. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na kombajnu. Škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na čtyři a půl milionu korun.

Petr Příkaský
firebrno.cz