Nafta z kamionu zastavila provoz na dálnici

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

03.08.2017
Nafta z kamionu zastavila provoz na dálnici
Na D1 před Brnem ve středu, 2.srpna 2017,  večer zasahovali hasiči. Z nádrže kamionu tam unikly stovky litrů nafty. Během zásahu bylo nutné odklánět provoz ve směru na Brno.
33141.jpg
Hasiči na 176. km přijeli krátce po 19. hodině. Zjistili, že z nádrže kamionu uniklo cca 650 litrů nafty na 400 metrů dálnice. Zbylých 50 litrů ještě odčerpali z nádrže. Nafta se nedostala mimo povrch dálnice a nezpůsobila ekologickou škodu. Jednotky naftu zasypaly sorbentem a povrch dálnice očistily.
Policie úsek dálnice uzavřela a odkláněla provoz. Hasiči odjeli z místa krátce po půl jedenácté. Dálnice zůstala uzavřená a práci převzali silničáři a odtahová služba.
33144.jpg
Na místě zasahovali jihomoravští profesionální hasiči, hasiči HZS Kraje Vysočina a dobrovolní hasiči ze Zastávky.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz