Nehoda na D1 kontaminovala chovný rybník

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

06.03.2017
Nehoda na D1 kontaminovala chovný rybník
V sobotu 4.března 2017 krátce po jedné hodině ráno vyjeli hasiči k dopravní nehodě kamionu na 226.km D1 ve směru od Brna. Řidič se zranil, z návěsu uniklo mléko, které se mísilo s naftou a kontaminovalo nedaleký rybník.
Řidič kamionu skončil v péči záchranné služby a hasiči se soustředili na únik nafty a mléka. Návěs kamionu se převrátil přímo na vodoteči, která vede k nedalekému chovnému rybníku. Hasiči unikající naftu zachytávali a na vodoteč usadili sorpční hady. Přesto z nádrže uniklo zřejmě několik stovek litrů nafty a ta později kontaminovala nedaleký rybník.  K přečerpání mléka z návěsu přijela speciální cisterna.
 31499.jpg
Hasiči současně řešili následky dopravní nehody na dálnici a naftu s mlékem v nedalekém rybníku. Místo nehody opustily jednotky po jedenácté hodině dopoledne. Na vodu bylo nasazeno několik sorpčních hadů, norné stěny a sorbent. Na místo přijela chemická laboratoř z Tišnova k odběru vzorků. Celou situaci konzultoval velitel zásahu se zástupcem odboru životního prostředí a zástupcem rybářského svazu.
Hasiči místo budou monitorovat zřejmě až do rána a budou průběžně odstraňovat zachycenou naftu.
 
Jaroslav Mikoška,
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravský kraj