Nehoda na šest hodin uzavřela hlavní tah z Pohořelic na Znojmo

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

Nehoda na šest hodin uzavřela hlavní tah z Pohořelic na Znojmo
nehoda22.png
V úterý, 16. říjen 2018, šest hodin zasahovali hasiči u dopravní nehody na silnici I/53. Na místo vyjely celkem čtyři jednotky profesionálních hasičů. Musely vyprostit zaklíněnou ženu a poté jímat unikající naftu z nákladního vozu. Při nehodě se zranili dva lidé.

37154-(1).jpg

Vážná nehoda zastavila provoz na silnici I/53 poblíž obce Suchohrdly u Miroslavi. Havarovalo tam nákladní kamionR.jpgvozidlo s užitkovým automobilem. Nákladní automobil zůstal po nehodě ležet na boku mimo silnici se zraněným řidičem. Z druhého vozu hasiči vyprostili pomocí hydraulického nářadí vážně zraněnou řidičku.

37152-(1).jpg

zdravi-san.jpgZáchranná služba ošetřila oba zraněné a následně transportovala vrtulníkem a sanitkou do nemocnice.
Hasiči zabezpečili místo dopravní nehody. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a zachytávali unikající naftu z nádrže nákladního auta. Nádrž nebyla proražená, ale nafta unikala přes víčko plnícího otvoru.
Vyproštění a odtažení nákladního vozu zajistila specializovaná firma. Hasiči pomohli s odstraněním a naložením druhého vozu na odtahovou službu.

37151-(1).jpg

silnice.jpgSilnice I/53 mezi Pohořelicemi a Znojmem byla, po dobu zásahu hasičů, uzavřena od deseti do šestnácti hodin. Policisté odkláněli dopravu přes okolní obce.

Jan Dvořák,- Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje
Foto: HZS Jihomoravského kraje