Nehoda u Rousínova zastavila dálnici D1 téměř na dvě hodiny

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

19.06.2017
Nehoda u Rousínova  zastavila dálnici D1 téměř na dvě hodiny
Tři jednotky hasičů řešily v neděli, 18.června 2017, nehodu na dálnici D1 u Rousínova. Po dopravní nehodě dvou osobních aut byla dálnice ve směru z Vyškova na Brno uzavřena. Na místě byli čtyři zranění.
Dopravní nehoda na D1 u exitu 216 Rousínov byla ohlášena na tísňovou linku v 18.32hod. O několik málo minut později volali lidé, že jedno z vozidel začíná hořet. První jednotka hasičů dorazila na místo v 18.40hod. Požár uhasili ještě před jejich příjezdem svědci nehody, pomocí přenosného hasicího přístroje.
32592.jpg
Hasiči zabezpečili místo nehody a vozidlo po požáru ochladili. Zraněným poskytli první pomoc a uzavřeli dálnici, aby mohl přistát vrtulník letecké záchranné služby. Čtyři zraněné ošetřila záchranná služba a odvezla je do nemocnic. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a částečně uklidili komunikaci.
32591.jpg
Škoda způsobená požárem je nulová a škodu na vozidlech po dopravní nehodě šetří Policie ČR.
Dálnice byla uzavřena ve směru z Vyškova na Brno až do 20.25hod. Po odjezdu hasičů zůstala na místě Policie ČR kvůli zadokumentování nehody. Dálnice pak byla průjezdná jedním jízdním pruhem.
 32590.jpg
Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje