Nehoda zastavila provoz v jednom směru dálnice

03.03.2019
Nehoda zastavila provoz v jednom směru dálnice
nehoda-nakl.png dalnice3.jpg
V sobotu 2. březen 2019 odpoledne se na dálnici D2 u Blučiny střetl kamion a osobní auto. Při nehodě se zranili tři lidé. Z nákladního vozu vyteklo několik stovek litrů nafty.

ViewImage-(2).jpg

Na místě zasahovaly tři profesionální hasičské jednotky. Po příjezdu poskytli hasiči první pomoc jednomu muži a ženě z osobního auta a také řidiči kamionu.

ViewImage-(1).jpg

Dálnice nebyla po nehodě průjezdná, protože osobní auto skončilo ve středových svodidlech a návěs kamionu se vzpříčil přes vozovku. Policie zajistila odklon dopravy z dálnice ve směru na Bratislavu na sjezdu u Blučiny.
Hasiči z nákladního auta odčerpali 200 litrů nafty. Dalších asi 800 litrů uniklo po nehodě na vozovku a do okolí dálnice. Naftu na dálnici zasypali hasiči sorbentem, zajistili prostor proti požáru a osvětlili místo nehody pro potřeby vyšetřování.

ViewImage-(7).jpg

Jednotky na místě zasahovaly od 16.49 do 19.34 hodin.

Jaroslav  Mikoška
firebrno.cz