Noc plná výjezdů hasičů v Jihomoravském kraji

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

31.03.2018
Noc plná výjezdů hasičů v Jihomoravském kraji

Noc z pátku na sobotu, 31. března 2018 přinesla celou řadu výjezdů. Od 23 00. do 9. 00 hodiny ráno hasiči zasahovali u 18 událostí. V několika případech musely jednotky zasahovat u požárů. V Brně hasiči vyprošťovali po dopravní nehodě.

Krátce po 23. hodině vyjely jednotky k požáru domu v Litobratřicích na Znojemsku. Velitel si na místo nechal poslat i jednotky z druhého stupně požárního poplachu.  Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu během půl hodiny. Následovalo dohašování a rozebírání konstrukcí. Konečná likvidace požáru byla kolem půl třetí. Škoda se předběžně odhaduje na 800 tisíc korun. Příčina požáru se šetří.

Minutu po půlnoci hasiči  přijali informaci o nehodě na ulici Štefánikova v Brně. Osobní auto tam narazilo do sloupu a uvnitř zůstali tři lidé. Hasiči všechny tři osoby vyprostili během sedmi minut a předali do péče záchranné služby. Současně zajistili místo proti požáru a odstranili uniklé provozní kapaliny. Následně pomohli s odstraněním vraku vozidla.

V Žabčicích na Brněnsku likvidovali hasiči kolem třetí hodiny požár rozvodné skříně u sloupu elektrického vedení. Škoda způsobená požárem se odhaduje na 20 tisíc korun.

Během noci hasiči museli vyslat jednotky také ke čtyřem požárům odpadu a kontejnerů (3x Brno, 1xČejč).

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz