Noční požár střechy v Brně způsobil vysokou škodu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.07.2018
Noční požár střechy v Brně způsobil vysokou škodu

V úterý, 10. července 2018 si vyžádal noční požár v Brně.vyhlášení druhého stupně požárního poplachu. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič. Ovzduší monitorovala chemická laboratoř.

36317.jpg

K požáru střechy objektu v centru Brna vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči krátce před půlnocí. Jednotky na místě zjistily, že v plamenech se nachází střecha dvoupodlažního objektu. Proti požáru a na ochranu okolních objektů hasiči nasadili i za využití výškové techniky celkem 5 vodních proudů. Ze sousedního bytového domu jednotky preventivně evakuovaly dva obyvatele. Plameny dostaly pod kontrolu hodinu po půlnoci a dále rozebíraly plechovou střechu a dohašovaly skrytá ohniska.

36315.jpg

Z důvodu minimalizace následných škod povolal velitel zásahu na místo techniku k čerpání a vysávání hasební vody. Ovzduší v blízkosti požáru monitorovala mobilní chemická laboratoř, která během zásahu nenaměřila žádné zvýšené hodnoty nebezpečných chemických látek.

36309.jpg 36310.jpg 36311.jpg

Během zásahu se lehce zranil jeden profesionální hasič. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Škoda se zřejmě bude pohybovat v milionech korun.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz