Orkán Sabina zaměstnal jihomoravské hasiče

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.02.2020 | Jihomoravský kraj
Orkán Sabina zaměstnal jihomoravské hasiče

Pondělí, 10. února 2020 – V souvislosti s orkánem Sabina vyjížděli hasiči v Jihomoravském kraji k 148 událostem. Jednalo se převážně o popadané stromy na komunikace.

Do 21. hodiny evidujeme celkem 148 událostí. Nejvíce událostí řešili hasiči na Blanensku.

Počet událostí

Blansko

50

Brno-město

6

Brno-venkov

25

Břeclav

16

Hodonín

13

Vyškov

12

Znojmo

26

V Prosiměřicích na Znojemsku silný vítr strhl jednu řadu střešních tašek na bytovce. Uvolněné tašky hasiči zajistili a část střechy zakryli plachtou. Ve Skalici nad Svitavou živel strhl izolaci střechy po celé délce. Jednotka zajistila střechu pomocí latí a hřebíků.

V Břeclavi hasiči pomocí automobilového žebříku zajistili a částečně odstranili plechovou střechu z domu. Uvolněnou střechu rodinného domu zajistili a provizorně opravili hasiči v Kunštátu.

Plné ruce práce měli také operátoři tísňové linky 112. Během dne odbavili tisíc hovorů převážně z jiných krajů ČR.

Petr Příkaský, HZS Jihomoravského kraje