Osmnáct lidí jsme zachránili z hořícího domu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.06.2020 | Brno/ Jihomoravský kraj
Osmnáct lidí jsme zachránili z hořícího domu

Pondělí, 29.06.2020 - Osmnáct osob, včetně jednoho dítěte, kočku a psa jsme dnes dopoledne zachránili z domu, kde hořel jeden z bytů. Celý dům byl silně zakouřen. 

Byt hořel v prvním patře čtyřpodlažní bytovky. Celý jeden pokoj byl v plamenech, na likvidaci jsme nasadili jeden vodní proud.

Ze zakouřeného domu jsme zachránili 18 osob. Deset jsme vyvedli po schodišti. Museli jsme jim nasadit vyváděcí masky, aby se nenadýchali zplodin hoření. Osm obyvatel domu, kteří se před kouřem ukrývali na balkonech, jsme zachránili pomocí automobilového žebříku.

Pro obyvatele domu přistavil Dopravní podnik města Brna autobus. Zde mohli najít dočasné útočiště. Ubytování na další dny řešili zástupci městské části, protože dům je momentálně neobyvatelný.

Z hořícího bytu jsme vynesli kočku, která již nedýchala. Poskytli jsme jí improvizovanou kyslíkovou terapii. Po několika minutách kočka nabyla vědomí.

Předpokládaná škoda způsobená požárem je minimálně jeden milion korun. Příčinou vzniku požáru byla velmi pravděpodobně technická závada na elektroinstalaci.

David Jirouš | HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje