Páteční bouřky nad Jižní Moravou

02.06.2018
Páteční bouřky nad Jižní Moravou
blesk4.jpg
V pátek 1.června 2018, po patnácté hodině prošly nad územím Jihomoravského kraje přívalové srážky s bouřkami. Hasiči za tří hodiny vyjeli řešit celkem osmnáct událostí. Jednalo se o technické pomoci a jednu železniční nehodu.

35753.jpg

Stromy a větve odstraňovali v devíti případech, dvakrát vyjížděli hasiči čerpat vodu ze zatopených domů v Deblíně. V pěti obcích čistili komunikace od nánosu bahna a kamení. V Rosicích museli odstranit nebezpečně visící vstupní bránu u tamního zámku, aby nespadla.

35750.jpg

Na železnici u obce Zastávka narazil vlak do spadených větví. Hasiči tam rovněž odklidili popadané části stromů. U této nehody se nikdo nezranil a zásah si převzala jednotka Správy železniční dopravní cesty.
Po osmnácté hodině pokračují hasiči na několika místech v odstraňování následků bouřek.

Přehled událostí dle okresů

okresy Odstranění stromů a větví Čištění komunikací Odstranění nebezpečných stavů Čerpání vody Nehody
Blansko 2 1 0 0 0
Brno-venkov 6 4 1 2 1