Pět zraněných si vyžádala nehoda dvou osobních aut u Jinačovic

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

31.07.2017
Pět zraněných si vyžádala nehoda dvou osobních aut u Jinačovic
V sobotu 29.července 2017 Krátce před půl šestou ráno zasahovali hasiči u vážné nehody, při které museli vyprošťovat. Na silnici za Jinačovicemi, ve směru na Brno, havarovala dvě osobní auta. U nehody se zranilo pět lidí.
Hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení museli rozstříhat jedno vozidlo, ve kterém cestovali čtyři lidé. Do půl hodiny byli všichni zranění z vozu vyproštěni. Záchranná služba na místě pečovala celkem o pět zraněných, které pak záchranáři odvezli do nemocnice. Hasiči zabezpečili obě vozidla proti případnému vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

ss.jpg
Silnice byla po dobu zásahu hasičů uzavřená a policie odkláněla dopravu. Jeden jízdní pruh otevřeli až po odklizení jednoho havarovaného vozu v 6.15hod. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Brno-Přehrada a Tišnov. Zásah ukončili ve tři čtvrtě na sedm. Úklid vozovky zajistila následně správa a údržba silnic.

Jan Dvořák,
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje