Plameny zničily chatu na okraji Nedvědice

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Plameny zničily chatu na okraji Nedvědice
V neděli, 21. květen 2017,po šesté hodině ranní vyjely čtyři jednotky hasičů do Nedvědice. Na konci městyse hořela chata. Hasiči zkrotili plameny za 15minut, ale dohašování skrytých ohnisek trvalo další tři hodiny. Škoda po požáru byla předběžně odhadnuta na osm set tisíc korun.
32255.jpg
Na tísňovou linku oznámili svědci požár chaty v 6.16 hod. Na místo vyrazily 4 jednotky. První hasiči byli na místě o půl sedmé a ihned začali hasit plameny. Hasiči dostali požár pod kontrolu po čtvrt hodině pomocí tří vodních proudů. Vzhledem k hustému kouři museli hasiči zasahovat v dýchací technice.
Další tři hodiny dohašovali skrytá ohniska. Rozebrali při tom i části konstrukcí, podhledů a střechy. Požářiště kontrolovali pomocí termokamery. Požár zcela zlikvidovali v 9.42 hod. Zásah ukončili krátce před desátou hodinou.
32256.jpg
Vyšetřovatel odhadl předběžnou škodu na osm set tisíc korun. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření.
U požáru zasahovali profesionální hasiči z Tišnova a Bystřice nad Pernštejnem (kraj Vysočina) společně s místními dobrovolnými hasiči a jednotkou z Doubravníku.
32254.jpg

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje