Plníme další úkoly v souvislosti s nákazou COVID-19

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.11.2020 | Jihomoravský kraj
Plníme další úkoly v souvislosti s nákazou COVID-19

Pondělí, 9. listopadu 2020 – Kromě běžných zásahových činností plní hasiči v posledních dnech nové úkoly, které souvisí s nákazou COVID-19. Pomáhali s přípravou polní nemocnice a rozváží respirátory po kraji. 

V pátek a sobotu se profesionální a dobrovolní hasiči na žádost krizového štábu statutárního města Brna zapojili do akce na brněnském výstavišti. Téměř 20 jednotek pomáhalo s přípravou polní nemocnice. Hasiči vykládali přivezená lůžka z kamionů, kompletovali je, desinfikovali a následně je přepravovali do pavilonu a jednotlivých kójí. Současně se naše jednotka ze stanice Výstaviště z taktických důvodů seznámila s objektem provizorní nemocnice.  

parkující technika u BVV.jpg pavilón.jpg

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje naskladnil přes 300 tisíc kusů respirátorů FFP2. Určeny jsou do domovů pro osoby se zdravotním postižením, domovů pro seniory nebo domovů se zvláštním režimem, poskytovatelů sociálních služeb poskytujícím odlehčovací služby v pobytové formě a poskytovatelů pečovatelské služby, osobní asistence, týdenních stacionářů a chráněných bydlení.

Materiál jsme na našem krajském ředitelství rozdělili pro jednotlivé okresy a dnes dopoledne jej technika z jednotlivých územních odborů HZS JmK rozváží do okresů.

nakládka respirátorů (2).JPG

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK 
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje