Po požáru bytu v Brně skončili čtyři lidé v nemocnici

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

01.04.2018
Po požáru bytu v Brně skončili čtyři lidé v nemocnici

V neděli,  1. dubna 2018 při požáru bytu v Brně Bystrci se evakuovalo 28 obyvatel. V péči záchranné služby skončilo 8 osob. Příčina požáru zatím není známá. Výše škody je v současné době odhadnuta na milion korun.

35292.jpg

Dnes, 1.dubna 2018,  krátce před půl šestou ráno vyslalo operační středisko hasičů jednotky k požáru bytu v Brně Bystrci. Při příjezdu první jednotky již na místě obyvatelům domu pomáhali příslušníci Policie ČR. Hasiči zjistili, že ve 4. patře hoří být a jeho uživatel uprchl před kouřem a plameny na balkon.


35293.jpg

Hasiči vnikli v dýchací technice do bytu, dostali se na balkon a muže ve vyváděcí masce zachránili. V té době již na místě zasahovaly další jednotky a připraven byl i automobilový žebřík.

Pomocí jednoho vodního proudu se podařilo po šesté hodině dostat požár pod kontrolu a přibližně za další půlhodinu zcela zlikvidovat. Během zásahu hasiči evakuovali obyvatele domu. Celkem šlo o 28 osob, pro které byl na místo přistaven náš evakuační autobus.

Do péče záchranné služby hasiči předali osm osob. Tři ženy a jeden muž byli po ošetření odvezeni do nemocnic. Zbylí čtyři lidé mohli zůstat na místě.

35294.jpg

Požár zcela zničil byt a poškodil také rozvody vody ve stoupací šachtě. Voda následně poškodila chodbu domu a byty pod požárem. Po likvidaci požáru a odvětrání domu se mohli obyvatelé vrátit zpět do svých bytů. K události přijel místostarosta městské části, který s obyvateli řešil poškozené domovní rozvody.

Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek. Vyšetřovatel stanovil předběžně škodu na milion korun. Příčina vzniku požáru se zjišťuje.
 
 
Zdroj:
Jaroslav Mikoška
firebrno.cz
Foto: HZS Jihomoravského kraje