Poblíž letiště v Brně-Tuřanech se zřítil vrtulník

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Poblíž letiště v Brně-Tuřanech se zřítil vrtulník

Hasiči zasahovali ve čtvrtek,  7. prosinec 2017, u pádu vrtulníku jen několik desítek metrů od areálu letiště. Ve vrtulníku se zranili dva lidé. Záchranná služba je ošetřila a odvezla do nemocnice. Hasiči zajistili místo proti případnému vzniku požáru a poté čekali na inspektory, kteří vyšetřují letecké nehody.
34446.jpg

O půl jedenácté dopoledne hasiči přijali na tísňovou linku informaci o pádu vrtulníku. Na místo vyjely profesionální jednotky z místního letiště a ze stanic Brno-Líšeň a Brno-Lidická. První z těchto jednotek byli na místě hasiči z letiště. Pomohli záchranné službě s ošetřováním zraněných osob. Další jednotky zabezpečily vrtulník proti případnému vzniku požáru a zkontrolovaly, zda neunikají provozní kapaliny.
34448.jpg

Do příjezdu inspektorů z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod asistovali hasiči u vraku vrtulníku. Po ukončení šetření pomohli s naložením stroje na podvalník, aby mohl být transportován z pole pryč. Zásah ukončili v šestnáct hodin.

Jan Dvořák,

Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje