REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Pokračujeme v pomoci zdravotnictví

Neděle, 28. března 2021 – Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje stále pomáhá v souvislosti s nákazou COVID-19 hned v několika...

29.03.2021 | Jihomoravský kraj
REKLAMA
REKLAMA

Neděle, 28. března 2021 – Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje stále pomáhá v souvislosti s nákazou COVID-19 hned v několika směrech. Kromě výjezdové činnosti jde především o podporu zdravotnictví. 

Čísla, která jsme uváděli v únorovém článku: Více jak stovka jihomoravských hasičů aktivně pomáhá ve zdravotnictví, již dávno neplatí. V současné chvíli je zapojeno do pomoci zdravotnictví 148 jihomoravských profesionálních hasičů, což je přibližně 15% sboru. Dalších 25 příslušníku zajišťuje denně koordinaci, podporu a organizaci níže uvedených činností.

Nejvíce jsme zapojeni v souvislosti s odběry, ať už se jedná o mobilní odběrové týmy nebo příslušníky nasazené v pěti odběrových centrech. Celkem takto pracuje 46 příslušníků.

Výraznou měrou pomáhá v nemocnicích dalších 43 příslušníků. Jde konkrétně o nemocnici Znojmo, Blansko, Vyškov, Hodonín, Kyjov a fakultní nemocnice u sv. Anny a Brno-Bohunice.

Dalších 26 příslušníků je nasazeno v souvislosti s vakcinací a to v pěti mobilních vakcinačních týmech a ve stejném počtu stacionárních vakcinačních center.

Mezi ostatní naše činnosti v souvislosti s COVID-19 patří rozvoz vakcín praktickým lékařům a nemocnicím nebo pravidelná dezinfekce prostor znojemské a bohunické nemocnice. 

Nákaza COVID19 se samozřejmě nevyhýbá ani našemu sboru. V současné době máme v této souvislosti 15 příslušníků mimo službu.

 

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Foto: ilustrační

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
15.07.2026 Čeští hasiči znovu míří do Řecka. Budou pomáhat chránit lesy před ničivými požáry Čeští hasiči odjeli na měsíční misi do Řecka, kde budou pomáhat s prevencí a likvidací rozsáhlých lesních požárů. Zobrazit článek
Z regionu
15.07.2026 Přívalový déšť zaměstnal hasiče především na Náchodsku. Situace zůstala pod kontrolou Intenzivní déšť a silný vítr zaměstnaly hasiče v Královéhradeckém kraji. Nejvíce zásahů evidovali na Náchodsku. Zobrazit článek
Z regionu
15.07.2026 Převrácená cisterna zablokovala most. Hasiči zabránili úniku znečištění do rybníka Nehoda traktoru převážejícího cisternu ve Mšených Lázních na Litoměřicku si vyžádala několikahodinový zásah hasičů. Událost se obešla bez zranění. Zobrazit článek
Z regionu
15.07.2026 Požár výrobní haly zaměstnal hasiče z Česka i Německa. Hořela provozovna se zpracováním hořčíku Požár výrobní haly se zpracováním hořčíku zaměstnal devět jednotek hasičů včetně dvou z Německa. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru