Pokračujeme v pomoci zdravotnictví

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.03.2021 | Jihomoravský kraj
Pokračujeme v pomoci zdravotnictví

Neděle, 28. března 2021 – Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje stále pomáhá v souvislosti s nákazou COVID-19 hned v několika směrech. Kromě výjezdové činnosti jde především o podporu zdravotnictví.

Čísla, která jsme uváděli v únorovém článku: Více jak stovka jihomoravských hasičů aktivně pomáhá ve zdravotnictví, již dávno neplatí. V současné chvíli je zapojeno do pomoci zdravotnictví 148 jihomoravských profesionálních hasičů, což je přibližně 15% sboru. Dalších 25 příslušníku zajišťuje denně koordinaci, podporu a organizaci níže uvedených činností.

Nejvíce jsme zapojeni v souvislosti s odběry, ať už se jedná o mobilní odběrové týmy nebo příslušníky nasazené v pěti odběrových centrech. Celkem takto pracuje 46 příslušníků.

Výraznou měrou pomáhá v nemocnicích dalších 43 příslušníků. Jde konkrétně o nemocnici Znojmo, Blansko, Vyškov, Hodonín, Kyjov a fakultní nemocnice u sv. Anny a Brno-Bohunice.

Dalších 26 příslušníků je nasazeno v souvislosti s vakcinací a to v pěti mobilních vakcinačních týmech a ve stejném počtu stacionárních vakcinačních center.

Mezi ostatní naše činnosti v souvislosti s COVID-19 patří rozvoz vakcín praktickým lékařům a nemocnicím nebo pravidelná dezinfekce prostor znojemské a bohunické nemocnice.

Nákaza COVID19 se samozřejmě nevyhýbá ani našemu sboru. V současné době máme v této souvislosti 15 příslušníků mimo službu.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje