Poslední prázdninový víkend v Jihomoravském kraji byl plný dopravních nehod. Hasiči k nim vyjížděli každé dvě hodiny

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.09.2017

tuu.png
Poslední prázdninový víkend , sobota 2.9. 2017 a neděle 3.9.2017, hasiči Jihomoravského kraje každé dvě hodiny vyjížděli k nehodě. Bouraly osobní i nákladní auta a nehody se nevyhnuly ani autobusům. Smutnou bilanci dokresluje fakt, že od pátečního rána do nedělního večera jeden člověk zemřel a desítky se jich zranily.
33451.jpg33452.jpg33453.jpg33457.jpg33459.jpg

Během roku vyjíždíme k dopravním nehodám v průměru každých pět hodin. Poslední prázdninový víkend tomu bylo jinak. K nehodám jsme vyjížděli každé dvě hodiny. Od pátečního rána až do samotného konce týdne jsme zasahovali u třiceti nehod, při kterých se zranilo dvacet čtyři lidí. Jeden člověk svým zraněním podlehl.

coffin-1626478__340.png
Smrtelná nehoda se stala na hrázi novomlýnských nádrží na silnici č. I/52. Řidič dodávky vybočil ze svého jízdního pruhu a následně se střetl s motorkářem. Ten na místě zemřel. Hlavní tah z Brna na Vídeň byl uzavřen 5 hodin.
33458.jpg
Další vážnou nehodu museli hasiči řešit na komunikaci č. I/53. Osobní vůz, ve kterém cestovala čtyřčlenná rodina, dostal smyk na mokré vozovce a převrátil se na střechu. Zraněné děti byly letecky transportovány do Dětské nemocnice a rodiče odvezly k dalšímu ošetření pozemní posádky záchranné služby.

33454.jpg
Nehody se nevyhnuly ani autobusům. Celkem se jednalo o dvě události, při kterých byl zraněn jeden člověk.

flat-2126885__340.png
Nejvíce se bouralo v okrese Brno-venkov (10) a Brno-město (9).
sr.png
Nejbezpečnější byl z čistě statistického hlediska ve vztahu k dopravním nehodám okres Vyškov, hasiči neasistovali u žádné dopravní nehody.
df.png
V ostatních okresech Jihomoravského kraje jsme zasahovali v o poznání menší míře než na Brněnsku (Blansko - 2, Břeclav - 2, Hodonín - 4, Znojmo - 3).

David Jirouš
firebrno.cz