Požár haly v Blansku způsobil vysokou škodu

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

29.08.2018
Požár haly v Blansku způsobil vysokou škodu

Dnes, ve středu 29.srpna 2018,  krátce po půl čtvrté ráno  vyjely  jednotky hasičů  k požáru haly v Blansku. Událost se obešla bez zranění. V tuto chvíli se škoda na poškozené hale odhaduje na 30 milionů korun. Jednalo by se tak o požár s nejvyšší škodou letošního roku.

36794.jpg

hasic-vuz.jpgPožár konstrukce haly vyjelo hasit 10 jednotek a byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu.
Na místě se zřídilo mobilní operační pracoviště a k požáru vyjela také jednotka Školního a výcvikového zařízení z Brna vybavená speciálním hasicím zařízením Cobra.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu před šestou hodinou. Hasiči museli odřezávat oplechování haly, aby se dostali k požáru uvnitř sendvičové konstrukce. Likvidaci požáru ohlásil velitel v 6.42 hodin.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz