Požár kamionu na D1 u Domašova

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár kamionu na D1 u Domašova

V sobotu 25.března 2017 hasiči krátce před 23. hodinou vyjížděli k požáru kamionu na dálnici D1 na 170,5. km směr Brno. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Předběžná škoda vyčíslena na 2 miliony korun.

31713.jpg

Na místo se postupně sjely jednotky i z druhého stupně poplachu. Hasiči do boje proti plamenům nasadili střední pěnu. Požár dostali za půl hodiny pod kontrolu. Přepravovaný náklad vybuchoval a zahraniční řidič nebyl schopný specifikovat druh přepravované látky. Jednalo se o dvousložkovou polyuretanovou barvu v plechových kbelíkách.
31714.jpg

Hasiči požár zcela zlikvidovali v 00:39 hodin. Ve 03:26 hodin bylo torzo kamionu odtaženo a hasiči uklidili komunikaci. Dálnice ve směru na Brno byla po celou dobu zásahu uzavřena.
31715.jpg

Vyšetřovatel na místě vyčíslil škodu na dva miliony korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Při zásahu se nikdo nezranil. Nedošlo ani k znečištění životního prostředí.

Petr Příkaský
petr.prikasky@firebrno.cz