Požár lesa u Hostěnic zlikvidovali hasiči až večer

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů/VIDEO

03.04.2017
Požár lesa u Hostěnic zlikvidovali hasiči až večer

Podobně jako v sobotu 1.4. 2017 i v neděli 2.4 2017zasahovali jihomoravští hasiči u vyššího počtu požárů porostů. Opět byl aktivován 3. stupeň požárního poplachu. Tentokrát kvůli požáru lesa nedaleko Hostěnic.
31785.jpg

Krátce po půl druhé v neděli odpoledne vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS Jihomoravského kraje jednotky k požáru lesa nedaleko Hostěnic. Požár se šířil ve špatně přístupném kopcovitém terénu. Jeho likvidaci komplikovala kromě terénu také úzká lesní cesta průjezdná jen terénním vozům.  Situace byla natolik vážná, že byly do akce povolány jednotky z třetího stupně požárního poplachu. Z Jihočeského kraje vzlétl k požáru letou AN-2 učený k hašení. Do akce se zapojil také vrtulník s bambivakem  naplněným vodou. Zmíněná letecká technika provedla na místě celkem 14 shozů vody.
31783.jpg

V akci bylo 15 hasičských jednotek s 25 cisternami, které bojovaly na ploše asi 400x500 metrů. Štábu velitele zásahu pomáhal monitorovat situaci také nasazený dron.  Plameny se podařilo zastavit před 18. hodinou. Úplná likvidace požáru byla až po půl osmé večer.  

Pravděpodobnou příčinou požáru byl zřejmě lidský faktor. Další šetření příčiny i vzniklé škody bude pokračovat dnes.

Tento požár však nebyl jediným tohoto typu, který museli jihomoravští hasiči v neděli řešit. Vyjížděli celkem k 7 požárům porostů a to na Brněnsku, Blanensku, Břeclavsku a Hodonínsku. Nikdo se při nich nezranil a nezpůsobily žádné škody.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí

HZS Jihomoravského kraje