Požár na Vyškovsku způsobil škody přes milion

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

09.02.2017
Požár na Vyškovsku způsobil škody přes milion
V noci z úterý 7.2  na středu8.2. 2017  likvidovali hasiči požár haly v zemědělském areálu na okraji Hlubočan. Při požáru se nikdo nezranil. Škoda však překročila milion korun.
Informaci o požáru přijalo operační středisko ve 22.27 hodin. Na místě hasiči zjistili, že hoří část (cca 13x25m) hospodářského objektu, ve které byla zaparkována zemědělská technika. K této hale po stranách přiléhaly další dvě větší haly. V jedné bylo 2000 kusů prasat a v druhé přebývalo 64 tisíc kuřat. Hasiči se proto soustředili, aby se požár nerozšířil těmito směry. Oba chovy se podařilo uchránit.
Požár se šířil skrytě ve střešní konstrukci, kterou museli hasiči postupně rozebírat. Velitel si proto nechal vyslat na místo jednotky z 2. stupně požárního poplachu. Na místo tak dorazilo 10 hasičských jednotek a téměř 90 hasičů, kteří se střídali při bourání oplechování střechy a podhledu a vynášení materiálu před halu.
Z Brna přijela jednotka ze stanice Líšeň s protiplynovým vozem, která zajistila zázemí pro zasahující hasiče a možnost výměny dýchacích přístrojů.
Požár dostali hasiči pod kontrolu přibližně 30 minut po půlnoci. Po závěrečné kontrole termokamerou nechal velitel zásahu na místě pro dohled nad požářištěm místní dobrovolnou jednotku. Ráno pak profesionální hasiči znovu objekt zkontrolují a místo předají majiteli.
Podle vyšetřovatele se škoda způsobená požárem pohybuje kolem 1,5 milionu korun. Vyšetřování příčiny požáru pokračuje.
Jaroslav Mikoška,
HZS Jihomoravského kraje