Požár na devíti hektarech pole zaměstnal hasiče na Brněnsku

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.07.2018
Požár na devíti hektarech pole zaměstnal hasiče na Brněnsku

Deset jednotek zasahovalo v pondělí, 9.července 2018 odpoledne, u požáru pole mezi Troubskem a Ostopovicemi. Operační důstojník vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu.

36297.jpg

Požár nahlásil oznamovatel na tísňovou linku krátce před patnáctou hodinou. Dle prvotního hlášení hořel vzrostlý ječmen na ploše 20 m2. Další hovory, které operační středisko přijalo, informovaly o rychle se šířícím požáru. V době příjezdu první jednotky na místo události se požár díky poryvům větru již rozšířil na několik hektarů. Velitel zásahu požádal o posilové jednotky a vyhlášení druhého stupně požárního poplachu.

36300.jpg

Hasičům z desíti jednotek se podařilo několika vodními proudy dostat plameny pod kontrolu za 45 minut od ohlášení. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Předběžnou škodu odhadl vyšetřovatel na 300 tisíc korun.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz