Požár nákladního automobilu omezil provoz na D1

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

17.09.2019 | D1/Jihomoravský kraj
Požár nákladního automobilu omezil provoz na D1

Vyhlášení druhého stupně požárního poplachu si vyžádal požár nákladního automobilu v Brně. Plameny způsobily vysokou škodu. Provoz na dálnici byl po dobu zásahu omezen. 

Krátce před patnáctou hodinou jsme na tísňové lince přijali informaci o požáru nákladního automobilu na 191. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Po příjezdu první jednotky na místo zásahu byl již celý vůz v plamenech a požár se dále šířil na vedle stojící stavební stroj a protihlukovou bariéru.

Hasiči v dýchací technice nasadili proti požáru několik vodních proudů, kterými se jim podařilo plameny dostat za necelých dvacet minut pod kontrolu. Jednotky dále průzkumem zjistily, že z poškozených akumulátorů, které automobil převážel, uniká kyselina sírová.

Z tohoto důvodu nechal velitel zásahu na místo povolat chemickou laboratoř z Tišnova a nařídil provést opatření zamezující úniku látky mimo dálnici. Následným měřením se nepotvrdil únik kyseliny mimo dálniční těleso. Situaci na místě monitorovali i přivolaní pracovníci životního prostředí.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Předběžnou škodu způsobenou požárem vyčíslil vyšetřovatel na 1.600.000 Kč. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši 1 milion korun.

Filip Venclovský
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje