Požár rodinného domu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.07.2019 | Švábenice/Jihomoravský kraj
Požár rodinného domu
Při požáru domu ve Švábenicích hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Požár hasilo sedm jednotek. Škoda na domě byla předběžně vyčíslena na půl miliónu korun.

Po půl páté odpoledne vyslalo operační středisko k požáru rodinného domu ve Švábenicích čtyři jednotky hasičů. Střecha domu byla v plamenech a hasiči ihned začali hasit pomocí čtyř proudů vody.

Velitel zásahu si vyžádal na místo další jednotky. Operační středisko v rámci druhého stupně požárního poplachu vyslalo na místo další tři jednotky hasičů.

Proti plamenům nasadili celkem 6 vodních proudů a požár dostali pod kontrolu krátce po sedmnácté hodině. Požár zasáhl rodinný dům a dva zaparkované osobní automobily. Dvě a půl hodiny pak hasiči rozebírali konstrukce a dohašovali ohniska požáru. Míru poškození budovy prověřil přivolaný statik. Zásah hasiči ukončili krátce před dvacátou hodinou.

Škoda byla vyšetřovatelem předběžně odhadnuta na půl milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Při požáru se nikdo nezranil.

Ve Švábenicích zasahovali profesionální hasiči z Vyškova a Morkovic-Slížan (Zlínský kraj) společně s dobrovolnými hasiči z Nových Hvězdlic, Ivanovic na Hané, Švábenic, Nezamyslic (Olomoucká kraj) a Morkovic-Slížan (Zlínský kraj).

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje