Požár rodinného domu si vyžádal jednu oběť

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.02.2022 | Troubsko/ Jihomoravský kraj
Požár rodinného domu si vyžádal jednu oběť


Úterý 1. února 2022 – Při požáru na Brněnsku zemřel jeden člověk. Škoda přesahuje milion korun. 

Dnes ráno krátce po půl páté vyslalo operační středisko jednotky k nahlášenému požáru domu v obci Troubsko. Po příjezdu si velitel zásahu nechal povolat jednotky i z 2. stupně požárního poplachu. K události se sjelo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. 

Požár zachvátil starší přízemní řadový dům. Hasiči zabránili rozšíření požáru na okolní stavby a nasazením 7 vodních proudů dostali plameny pod kontrolu přibližně po hodině. K hasebnímu zásahu jsme využili také automobilový žebřík. Podle našich informací se uvnitř domu mohl nacházet starší muž. Hasiči proto současně s likvidací požáru vyhledávali osoby.  Plameny se podařilo dohasit krátce po osmé hodině. 

Vzhledem ke zborcení stropů uvnitř domu museli hasiči během pátrání po osobách značnou část materiálu z objektu odstranit. V požářišti následně našli jednu oběť.

Zásah jsme na místě ukončili před 14. hodinou. 

Podle našeho vyšetřovatele se škoda předběžně odhaduje na 1,5 mil. korun. Včasným zásahem hasičských jednotek se podařilo uchránit majetek v milionové hodnotě. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.  

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK 

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje