Požár v Brně zaměstnal hasiče

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.09.2019 | Brno/Jihomoravský kraj
Požár v Brně zaměstnal hasiče

Jednotky z druhého stupně požárního poplachu vyjížděly v neděli večer k rozsáhlému požáru. Ulice Černého v Brně byla po dobu zásahu uzavřena.

Informaci o požáru v objektu bývalého obchodního domu v Brně Bystrci jsme na tísňové lince přijali krátce po osmnácté hodině. Operační důstojník vyslal na místo události jednotky z druhého stupně požárního poplachu.

Hasiči prvotním průzkumem zjistili, že hoří uskladněné pneumatiky a proti plamenům nasadili několik proudů. Požár tak dostali pod kontrolu po dvacáté hodině. Na místě zasahovala také mobilní chemická laboratoř, která monitorovala ovzduší v blízkém okolí. Svým měřením nezjistila přítomnost nebezpečných chemických látek.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Dle prvotních informací byl objekt již předpožárem určen k demolici. Během zásahu se nikdo nezranil. Provoz v ulici Černého byl po dobu zásahu omezen.

por. Ing. Filip Venclovský, HZS JmK