Požár v průmyslovém objektu v Moravanech na Brněnsku způsobil několikamilionovou vysokou škodu

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

05.10.2017
Požár technologie zaměstnal ve středu 4.října 2017, odpoledne šest jednotek hasičů. Vyšetřovatel odhadl škodu na několik milionů korun.
Celkem šest jednotek hasičů vyjelo krátce po šestnácté hodině k požáru technologie v průmyslovém objektu v Moravanech na Brněnsku. Po vzniku požáru opustily zasažený objekt téměř dvě stovky osob. Čtyři průzkumné skupiny hasičů provedly průzkum zakouřeného objektu za účelem zjištění rozsahu požáru a vyloučení možnosti přítomnosti dalších osob v hale. Hasiči proti plamenům nasadili vodní proud s pěnou a požár uhasili krátce před osmnáctou hodinou. Hasební zásah komplikovala špatná přístupnost k ohnisku. Vyšetřovatel odhadl předběžně způsobenou škodu na několik milionů korun, příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Při zásahu se nikdo nezranil.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz