Požár výrobní haly v Brně Slatině

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.06.2020 | Brno/ Jihomoravský kraj
Požár výrobní haly v Brně Slatině

Sobota, 20.června 2020 - V ranních hodinách likvidovaly jednotky z prvního stupně požár výrobní haly v Brně Slatině. Požár napáchal škodu za více jak 5 milionů korun.

Požár byl na Krajské operační středisko nahlášen v 8.26 hodin. Na místo se postupně sjelo pět jednotek. Hasiči násilně vnikli do objektu výrobní haly přes vstupní vrata. Do prostoru požáru nasadili dva vodní proudy. Plameny zcela zničily CNC stroj. Oheň jednotky dostaly pod kontrolu v 9.10 hodin.

Zakouřený prostor haly hasiči odvětrali pomocí přetlakové ventilace. V 10.05 hodin byl požár zcela zlikvidován.

Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na více jak pět milionů korun. Na místo byla přizvána i expertní skupina z Technického ústavu požární ochrany v Praze. Příčinou vzniku požáru byl elektrický zkrat v části CNC stroje.

Hasiči svým zásahem uchránili majetek za dvacet milionů korun.

Petr Příkaský, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje