Požár způsobil vysokou škodu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.09.2019 | Černovice/ Jihomoravský kraj
Požár způsobil vysokou škodu

K požáru rodinného domu a sousedních stavení vyjíždělo v pátek odpoledne čtrnáct jednotek hasičů. Vyšetřovatel odhadl předběžnou škodu na 3 miliony korun.

Informaci o požáru střechy rodinného domu v Černovicích na Blanensku přijalo operační středisko hasičů krátce po 13. hodině. Po příjezdu prvních jednotek na místo si velitel zásahu z důvodu rychlého šíření požáru na další objekty vyžádal vyhlášení druhého stupně požárního poplachu. Hasiči proti plamenům nasadili celkem šest vodních proudů, přičemž hasební vodu dopravovali kyvadlově cisternami z nedaleké vodní nádrže. Požár tak dostali pod kontrolu před patnáctou hodinou.

Jednotky dále rozebíraly požárem zasažené střešní konstrukce a vyskladňovaly uložené seno a jiný požárem zasažený materiál. Průjezd obcí byl po dobu zásahu omezen. Po dvacáté hodině nahlásil velitel zásahu likvidaci požáru.

Jednotky svým zásahem uchránily hodnoty ve výši 2 miliony korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

Na místě kromě požárních jednotek pomáhali i místní obyvatelé, kteří se účastnili evakuace požárem nezasaženého materiálu, úklidu a dále zasahujícím hasičům poskytli občerstvení.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz