Při dopravní nehodě v Sokolnicích se zranilo pět osob

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.06.2020 | Sokolnice/ Jihomoravský kraj
Při dopravní nehodě v Sokolnicích se zranilo pět osob

Čtvrtek, 4. června 2020 - Při srážce dvou osobních vozidel v Sokolnicích se zranilo celkem 5 osob. Jedno z vozidel vjelo na chodník a tam srazilo několik lidí. Hasiči pomáhali záchranné službě s ošetřováním zraněných.

Po půl třetí odpoledne vyjeli hasiči ze stanice Židlochovice k dopravní nehodě do Sokolnic u Brna. Na křižovatce ulic Moravská a Podešvova se srazila dvě osobní auta. Jedno z vozidel vyjelo mimo komunikaci a zranilo několik lidí na chodníku. Vzhledem k vážnosti situace na místo společně s profesionálními hasiči vyjela také místní dobrovolná jednotka, která má ve výbavě AED.

Pomohli jsme záchranné službě s první pomocí a s následným transportem zraněných do vrtulníku a sanitek. Záchranná služba odvezla do nemocnic celkem pět zraněných.

Zabezpečili jsme místo nehody a usměrňovali provoz v blízkém okolí. K nehodě přijela i pohotovostní službu energetiků, aby opravila rozbitý elektrický rozvaděč. Po zadokumentování místa nehody ze strany Policie ČR uklidili dobrovolní hasiči komunikaci a zásah v 17,25hod. ukončili. Křižovatka po dobu zásahu byla neprůjezdná.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje