Při nehodě na dálnici zemřel jeden člověk

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

08.08.2017
Při nehodě na dálnici zemřel jeden člověk
Dnes, 8.srpna 2017,  ráno zasahovaly jednotky u vážné nehody na 176. km D1 ve směru na Prahu. Nehoda si vyžádala jeden lidský život a šest zraněných. Provoz na dálnici byl omezen.
Hasiči k nehodě vyjeli krátce po čtvrt na devět. Na místě zasahovala jednotka HZS Kraje Vysočina a z Jihomoravského kraje jednotky HZS z Rosic, Židlochovic a Brna-BVV.  Situace na místě byla v první chvíli nepřehledná. Havaroval kamion, dodávka a osobní auto.  Zdálo se však, že zraněných by mohlo být až dvacet.

33164.jpg
Nikoho nebylo nutné z vozu vyprostit. Postupně se ukázalo, že celkem je na místě šest zraněných a jeden člověk při nehodě zemřel. Dálnice ve směru na Prahu byla dočasně uzavřená. Po nezbytných opatřeních byl zprovozněn jeden jízdní pruh. Velitel zásahu si nechal na místo povolat také příslušníky poskytující posttraumatickou intervenční péči, kteří dorazili z brněnské stanice Lidická a postarali se o účastníky nehody.

33162.jpg
Před jedenáctou hodinou byl provoz na dálnici obnoven ve dvou pruzích a po úklidu silnice kolem půl dvanácté odjela poslední jednotka HZS zpět na základnu
 
Zdroj:
Jaroslav Mikoška
firebrno.cz
Foto: HZS Jihomoravského kraje