Při nehodě trolejbusu a tramvaje v Brně se zranily čtyři desítky cestujících

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

02.04.2019
Při nehodě trolejbusu a tramvaje v Brně se zranily čtyři desítky cestujících

K vážné dopravní nehodě vyjížděli v pondělí odpoledne brněnští hasiči. Při střetu trolejbusu a tramvaje se zranilo čtyřicet osob. Ulice Křenová byla v místě nehody zcela uzavřena. 

ViewImage-(1).jpg

Informaci o mimořádné události přijalo operační středisko hasičů krátce před čtrnáctou hodinou. Již první telefonáty na tísňovou linku informovaly o velkém počtu zraněných a zaklíněných cestujících.
Operační důstojník vyslal k místu události profesionální jednotky ze stanic Lidická, BVV a Líšeň. Po příjezdu na místo nehody hasiči okamžitě započali s vyprošťováním celkem sedmi zaklíněných cestujících, kdy posledního zaklíněného cestujícího vyprostili za necelých dvacet minut od příjezdu první jednotky.

ViewImage-(3).jpg

Ve spolupráci se záchrannou službou zasahující jednotky dále třídily a ošetřovaly zraněné cestující z trolejbusu. V tramvaji byl v době nehody přítomen pouze její řidič, který se také při nehodě zranil.
Cestující, jejichž zranění byla záchrannou službou vyhodnocena jako lehká, byli přesunuti do evakuačního autobusu, kde jim byla kromě lékařské péče poskytnuta posttraumatická intervenční péče příslušníky HZS.

ViewImage.jpg

Evakuační autobus posléze převezl lehce zraněné cestující do brněnských nemocnic.
V pozdních odpoledních hodinách hasiči dále spolupracovali se zaměstnanci dopravního podniku při odklízení následků nehody.

ViewImage-(6).jpg

Operační středisko hasičů zřídilo pro rodinné příslušníky zraněných cestujících infolinku (tel. č.: 950 649 999), kde jsou poskytovány základní informace o zraněných a v jakých nemocnicích jsou hospitalizováni.
 
Zdroj:
Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz
Foto: HZS Jihomoravského kraje
 

FOTOGALERIE