Při nehodě zemřeli dva lidé

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.03.2020 | Bučovice/ Jihomoravský kraj
Při nehodě zemřeli dva lidé

Čtvrtek, 12. března 2020 – V noci jsme zasahovali u vážné nehody na Vyškovsku. Dva lidé při ní zemřeli.

K nehodě na silnici I/50 mezi Bučovicemi a Slavkovem u Brna vyslalo operační středisko v 00.38 hod. dvě profesionální hasičské jednotky. První jednotka přijela k nehodě v 00.43 hod. Hasiči zjistili, že po srážce dodávky a osobního vozu bude nutné cestující vyprošťovat. Pomocí dvou vyprošťovacích sad zahájili hasiči záchranu cestujících z osobního auta. Z kabiny vyprostili tři osoby.

Celková bilance nehody je tragická. Na místě zemřel jeden muž a jedna žena z osobního vozu. Další čtyři lidé, včetně řidiče dodávky, se při nehodě zranili.

Jednotky nasvětlily místo zásahu, zajistily jej proti požáru a proškolení příslušníci poskytli posttraumatickou intervenční péči. Frekventovaná silnice I/50 byla v místě zásahu uzavřena. Provoz byl obnoven krátce před půl jedenáctou, kdy jsme na místě ukončili činnost.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje