Při požáru administrativní budovy v Brně se zranilo šest lidí

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Při požáru administrativní budovy v Brně se zranilo šest lidí
35042.jpg

Ve středu, 28. února 2018, jihomoravští hasiči vyslali tři jednotky k požáru v suterénu administrativní budovy v Brně na ulici Kotlářská. Při požáru se zranilo šest osob. Dalších 46 lidí  z budovy evakuovali.

35044.jpg

První jednotka přijela na místo během tří minut. Do silně zakouřených podzemních prostor se okamžitě vydaly dvě průzkumné skupiny.  Mezitím záchranná služba převzala do péče 6 zraněných. Po ošetření mohli 3 zůstat na místě a další 3 byli odvezeni do nemocnic.

35046.jpg

Současně s likvidací požáru evakuovali hasiči z prostor nad požárem 46 osob a to i s pomocí vyváděcích masek.

35047.jpg

Požár zasáhl místo, kde se pohybovali dělníci během stavebních prací. Hasiči dostali plameny pod kontrolu jedním vodním proudem během půl hodiny. Úplná likvidace nastala o hodinu a půl později a to v 10.19 hodin.

35049.jpg

Obtížné bylo odvětrání suterénu. Využila se jak přetlaková ventilace, tak odsávání kouře z objektu.
Příčina vzniku požáru zřejmě souvisí se stavební činnosti v místě požáru. Škoda se v tuto chvíli odhaduje ve statisících a neměla by překročit milion korun.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz