Při požáru bytu v Brně-Bohunicích zemřela žena

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.08.2020 | Brno/ Jihomoravský kraj
Při požáru bytu v Brně-Bohunicích zemřela žena

Neděle, 30. srpna 2020 – Při požáru bytu v Brně-Bohunicích zemřela starší žena. Evakuováno bylo na pět desítek obyvatel domu. Škoda je vyčíslena na tři sta tisíc korun.

Po osmé hodině rano vyjeli hasiči ze čtyř brněnských stanic HZS s místními dobrovolnými hasiči k požáru bytu na ulici Ukrajinská v Brně-Bohunicích. Ve třetím patře panelového domu hořel byt. Hasiči byli na místě za pět minut a požár dostali pod kontrolu za jedenáct minut od ohlášení. Po vstupu do bytu našli uvnitř ženu bez známek života. K hašení použili jeden vodní proud.

Hasiči dále kontrolovali ostatní byty, zda se dovnitř nedostal kouř a odvětrali celý objekt. Ke kontrole uzamčených bytů byl použit automobilový žebřík. Krátce po deváté hodině byl požár zcela uhašen a hasiči zásah ukončili.

Dům narychlo muselo opustit asi 50 osob. Evakuovaní lidé se po ukončení zásahu mohli vrátit zpět do svých domovů.

Příčinu vzniku požáru vyšetřujeme společně s Policií ČR. Předběžná výše škody je odhadnuta na tři sta tisíc korun.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje.
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje