Při požáru na dálnici zemřeli tři lidé

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.09.2020 | D1/ Jihomoravský kraj
Při požáru na dálnici zemřeli tři lidé

Středa, 23. září 2020 - Osm hasičských jednotek a 19 zásahových vozů dnes zasahovalo na dálnici D1 u Brna, kde došlo k požáru tří vozidel po dopravní nehodě. Tři lidé na místě zemřeli a další se zranili. Provoz na dálnici byl zastaven. 

Naše operační středisko obdrželo informaci o nehodě s následným požárem na 189. kilometru D1 ve směru na Brno v 10.42 hodin. Ihned byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyrazilo 8 hasičských jednotek.

Hustý tmavý kouř byl vidět již z dálky a hasiči přijížděli k události v obou směrech dálnice. Ta musela být hned v počátku kompletně uzavřena a zásah tak mohl probíhat z obou směrů.

První jednotka dorazila na místo po 5 minutách od svého výjezdu a hasiči v dýchací technice okamžitě zahájili hasební zásah a postupně nasadili proti plamenům 6 vodních proudů z různých stran. Požár byl při příjezdu jednotek natolik rozvinutý a intenzivní, že v prvních minutách zásahu nebylo vůbec možné se přiblížit k havarovaným vozidlům. Plameny zasáhly návěs jednoho kamionu a další kamion zcela zničily. Požárem bylo zničeno i osobní auto.

Při události zemřeli tři lidé, další dva muži a jedna žerna se zranili a skončili v péči posádek ZZS. Hmotné škody půjdou do milionů. Velitel zásahu si povolal na místo příslušníka HZS proškoleného k poskytování posttraumatické intervenční péče.

Kromě likvidace požáru museli hasiči zajistit také unikající provozní náplně a přečerpali naftu ze zničeného kamionu. Po vyšetření nehody policií vyprostili těla obětí a zásah na místě ukončili krátce před půl pátou odpoledne.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK  
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje