Při požáru rodinného domu se zranili dva lidé

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

15.07.2018
Při požáru rodinného domu se zranili dva lidé

V sobotu 14.července 2018 odpoledne vyjížděly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů k požáru rodinného domu v Lysicích na Blanensku. Při požáru se zranil dobrovolný hasič a obyvatel objektu.

36328.jpg

Požár v přízemí rodinného domu byl na tísňovou linku ohlášen krátce před čtrnáctou hodinou. Operační oznam2.jpgdůstojník vyslal na místo celkem pět jednotek, přičemž jako první na místě zasahovali členové jednotky SDH Vranov (u Brna), kteří Lysicemi náhodou projížděli a požár zpozorovali. Hasiči z Vranova zahájili hašení a díky jejich včasnému zásahu se požár dále nerozšířil.

36330.jpg

Plameny hasiči z dalších povolaných pěti jednotek dostali pod kontrolu za dvacet minut od ohlášení a poté cas.pngvyhledávali pomocí termokamery skrytá ohniska. Požár jednotky zlikvidovaly po šestnácté hodině. Při události se lehce zranil dobrovolný hasič a obyvatel postiženého objektu.

vysetovani.jpgPříčina vzniku požáru a výše způsobené škody zůstávají v šetření.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz