Při požáru se zranil uživatel chaty a zasahující hasič

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

Při požáru se zranil uživatel chaty a zasahující hasič
pozarW-(1).png
V úterý, 19. březen 2019 , před půl šestou ráno, vyslalo operační středisko jednotky k ohlášenému požáru chaty v brněnské části Nový Lískovec. V péči záchranné služby skončil jeden uživatel chaty a také profesionální hasič.

ViewImage-(13).jpg

Na místě zasahovaly čtyři profesionální brněnské jednotky a dobrovolní hasiči ze Starého Lískovce. Požár zasáhl přístavek chaty a pomocí tří vodních proudů se podařilo zabránit rozšíření plamenů na celou chatu.

ViewImage-(14).jpg

Záchranná služba si převzala do péče jednoho uživatele chaty a následně také profesionálního hasiče s poraněním ruky. V objektu se nacházely 3 tlakové lahve. Jedna explodovala během hašení.

ViewImage-(15).jpg

Krátce před šestou hodinou se podařilo dostat požár pod kontrolu. Jeho úplné dohašení po strhnutí a rozebrání prohořelých konstrukcí ohlásil velitel zásahu po sedmé hodině.

ViewImage-(16).jpg

Vyšetřovatel předběžně odhadl škodu na 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále zjišťuje.

Jaroslav  Mikoška
firebrno.cz