Při požáru v Bratčicích vznikla škoda v řádech miliónů korun

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Při požáru v Bratčicích vznikla škoda v řádech miliónů korun
pozar22.png

Ve čtvrtek, 27. září 2018, hasiči v Bratčicích likvidovali požár hospodářských stavení. Hrozilo, že se plameny rozšíří i na další budovy včetně zbrojnice dobrovolných hasičů. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

37018.jpg

hasic-vuz.jpgV Bratčicích ve čtvrtek dopoledne zasahovali hasiči u požáru dvou hospodářských budov ve dvoře za rodinným domem. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Proti plamenům nasadili pět vodních proudů. Požár dostali pod kontrolu přibližně za půl hodiny. Rozebírání konstrukcí a dohašování lokálních ohnisek jim trvalo více jak tři hodiny. Při zásahu našli propan-butanovou láhev, kterou museli ochladit. Budovy prověřil přivolaný statik, aby zhodnotil stav objektů.

37017.jpg

hasic-RE.jpgCelkem bylo na místě 13 jednotek hasičů včetně automobilového žebříku a protiplynového automobilu se zásobou náhradních dýchacích přístrojů. Před polednem odeslal velitel zásahu některé jednotky zpět na základny. Po poledni dorazili na místo další hasiči na střídání, aby vyklidili zasažené objekty. Zásah byl přerušen v patnáct hodin. Do zítřejšího rána požářiště hlídají místní dobrovolní hasiči.

37015.jpg

penize-skody2.jpgOheň zničil dvě hospodářská stavení a v nich uskladněný materiál. Předběžná škoda byla vyčíslena majitelem na tři a půl miliónu korun. Hasiči zabránili rozšíření požáru na sousední zbrojnici jednotky dobrovolných hasičů obce a na další objekty.

hledani-4423.jpgV pátek,až požářiště vychladlo, nastoupili na místo vyšetřovatelé, kteří zjišťovali příčinu požáru. U události se nikdo nezranil.

Jan Dvořák,
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje