Při požáru zemřel senior

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.12.2022 | Rousínov/ Jihomoravský kraj
Při požáru zemřel senior

Neděle, 18. prosince 2022 – Při požáru v Rousínově zemřel senior a další dvě ženy se zranily. Příčina vzniku požáru i výše škody jsou v šetření. 

V deset hodin jsme přijali na tísňovou linku informaci o výbuchu a následném požáru v rodinném domě v Rousínově. Na místo okamžitě vyjely profesionální jednotky z Pozořic, Slavkova a Vyškova společně s dobrovolnými hasiči z Rousínova a Viničních Šumic.

Prvotní oznámení, že došlo k výbuchu, se nepotvrdilo. Proti plamenů, které zasáhly přístavek rodinného domu, jsme nasadili dva vodní proudy. Uvnitř jsme nalezli mrtvého muže. Plameny jsme dostali pod kontrolu za půl hodiny od ohlášení. Po odvětrání zakouřených prostor jsme kontrolovali a dohasili skrytá ohniska požáru. Požár byl zcela zlikvidován před dvanáctou hodinou.

Příčinu vzniku požáru zjišťují na místě policisté s hasiči. Výše škody zatím nebyla stanovena. Rychlým zásahem hasičů se požár nerozšířil na rodinný dům a ani na další objekty. Při požáru zemřel jeden muž a další dvě ženy odvezla záchranná služba do nemocnice, protože se mohly nadýchat kouře.

 
Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje