Primátorka města Brna navštívila hasiče na stanici Lidická

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

Primátorka města Brna navštívila hasiče na stanici Lidická

logo_brno_b.jpg  hzs-cr.gif

V úterý 5.února 2019, odpoledne, navštívila primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková hasičskou stanici Lidická. Setkala se s krajským ředitelem plk. Jiřím Pelikánem a prohlédla si zázemí nejvytíženější jihomoravské hasičské stanice.

37976-(1).jpg

Setkání plk. Pelikána, náměstků a také ředitele Územního odboru Brno-město plk. Oháňky s primátorkou navazuje na velmi dobrou spolupráci mezi statutárním městem Brnem a Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje, na což poukázal i plk. Pelikán: „Velmi si vážíme vstřícného přístupu města Brna, který je podložen Koncepcí podpory požární ochrany a ochrany obyvatelstva ve městě Brně. Vícezdrojové financování je pro nás klíčové a podpora města zvyšuje kvalitu našich služeb pro Brňany, ale také návštěvníky jihomoravské metropole.

37973-(1).jpg

Připomněl a ocenil tak finanční podporu sboru ze strany města. O té se zmínila také paní primátorka:„Pokračujeme v dlouholeté spolupráci města a hasičského záchranného sboru. Velice si cením práce hasičů, která není jednoduchá a rozhodně si zaslouží naši pozornost. Do budoucna bychom chtěli zajistit sboru podmínky pro další rozvoj, proto letos plánujeme nákup techniky a vybavení za 40 milionů korun.“

37972-(1).jpg

Paní primátorka si prohlédla část stanice a zásahovou techniku, která byla pořízena z finanční podpory statutárního města. Seznámila se s problémy, které téměř osmdesátiletou budovu sužují a pohovořila s krajským i brněnským ředitelem o plánech do budoucna.

Jaroslav  Mikoška
firebrno.cz