Profesionální hasič z brněnské stanice ve svém volnu pomohl zachránit lidský život

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

24.03.2018
k11130738.jpg

V pátek, 23. března 2018 , kolem 14. hodiny zasahovaly dvě jednotky u dopravní nehody dvou osobních aut na ulici Vejrostova v Brně. Jeden z řidičů musel být resuscitován.

35231.jpg

Před příjezdem našich jednotek a posádek zdravotnické záchranné služby zahájili přítomní lidé resuscitaci jednoho z řidičů, ve které pokračovali příslušníci PČR.

35234.jpg

Nadstrážmistr Martin Raus, profesionální hasič z brněnské stanice v Líšni a vystudovaný zdravotnický záchranář, místem projížděl ve svém volnu a s využitím  automatizovaného externího defibrilátoru řidiče resuscitoval. Tímto svým činem se výrazně podílel na záchraně života řidiče ještě před příjezdem záchranářů.

35232.jpg

Hasiči po příjezdu zajistili místo dopravní nehody proti vzniku požáru a odpojili akumulátor. Asistovali také záchranné službě při ošetřování pacienta. Do příjezdu Policie ČR usměrňovali dopravu. Ve 14.39 hodin se jednotky vrátily zpět na základnu.

Petr Příkaský
firebrno.cz