Provoz na dálnici D1 u Brna poznamenaly nehody

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.04.2017
Provoz na dálnici D1 u Brna poznamenaly nehody

Během úterního, 25.dubna 2017, dopoledne jsme museli zasahovat u dvou dopravních nehod na D1 ve směru na Ostravu. Dva lidé se zranili a jeden člověk zemřel. Dálnice zůstala uzavřená.
32029.jpg

32023.jpg

První nehoda se stala po 8. hodině ráno na 203. km. Nákladní vůz se převrátil a zůstal ležet na střeše mimo dálnici. Na místě jsme nemuseli nikoho vyprošťovat. Posádka byla při našem příjezdu mimo kabinu a skončila v péči ZZS. Hasiči zajistili místo proti požáru a přečerpali z nádrže havarovaného auta naftu. Dálnice zůstala s omezením průjezdná.

32030.jpg

Druhá nehoda se stala před půl dvanáctou na 202. kilometru. Srazily se tam 4 kamiony a jedna dodávka. Na místo vyjely jednotky HZS z brněnských stanic Líšeň, BVV, Lidická a také jednotka z Pozořic. Na místě bylo potřeba s použitím hydraulické sady vyprostit řidiče ze zcela zdevastované kabiny dodávky. Muž svým zraněním na místě podlehl.
32027.jpg

Hasiči zajistili vozidla proti požáru a zasypali uniklé provozní náplně. Ve 12.45 předal velitel zásahu místo Policii ČR a jednotky se vrátily na základny. V té době zůstávala D1 ve směru na Ostravu neprůjezdná.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK