Ranní nehoda si vyžádala dva lidské životy

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

25.08.2018
Ranní nehoda si vyžádala dva lidské životy
Při střetu tří osobních automobilů u Sokolnic zahynuli v sobotu, 25.srpna 2018, ráno dva lidé. Další čtyři osoby se při nehodě zranily. Silnice č. 380 byla u Sokolnic po dobu zásahu a vyšetřování uzavřena.

hasic-aut.jpgOperační středisko hasičů přijalo informaci o vážné dopravní nehodě po osmé hodině ranní. K místu zásahu vyrazily tři jednotky hasičů. Po příjezdu hasiči zabezpečili místo události a okamžitě začali s vyprošťováním tří zraněných ze dvou automobilů.

Za využití hydraulického vyprošťovacího zařízení cestující brzy vyprostili a předali do péče záchranářům. zdravi-san.jpgBohužel u dvou osob lékař záchranné služby konstatoval zranění neslučitelná se životem. Další čtyři osoby transportoval vrtulník a sanitní vozy do brněnských nemocnic.

technika5.pngJednotky dále zabezpečily vozidla proti vzniku požáru, zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem a asistovaly při naložení havarovaných vozidel na odtahovou službu.
Komunikace spojující Tuřany a obec Sokolnice byla po dobu zásahu a vyšetřování v místě nehody zcela uzavřena.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz