REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Riskantní jízda a útěky před hlídkami skončily zásahy policie

Na Hodonínsku řešili policisté během jednoho týdne tři případy řidičů, kteří se snažili uniknout silniční kontrole. V jejich jednání se objevoval alkohol, drogy i zákazy řízení a situace vyústily v nebezpečné jízdy a dopravní nehodu bez zranění.

23.04.2026 | Hodonínsko/ Jihomoravský kraj
REKLAMA
REKLAMA
Policisté během několika dnů zaznamenali sérii případů, které ukázaly, jak riskantní může být snaha vyhnout se silniční kontrole. Řidiči svým jednáním opakovaně ohrozili bezpečnost silničního provozu a vystavili nebezpečí nejen sebe, ale i ostatní účastníky.

V prvním případě si hlídka všimla řidiče čtyřkolky bez registrační značky, který po spatření policistů sjel ze silnice a pokusil se uprchnout. Po krátké jízdě utekl a ukryl se v obci na dětském hřišti, kde byl nakonec nalezen pod skluzavkou. Policisté zjistili, že má zákaz řízení a nadýchal alkohol.

O dva dny později se další řidič pokusil uniknout hlídce v lesním úseku. Jeho jízda skončila poté, co narazil na spadlý strom. Orientační test ukázal přítomnost drog a ve vozidle byla nalezena podezřelá látka. Další případ následoval ve Ždánicích, kde řidička nereagovala na pokyn k zastavení, ujížděla vysokou rychlostí, v protisměru a nakonec při odbočování narazila do linkového autobusu. Nikdo z cestujících nebyl zraněn, u řidičky byla zjištěna přítomnost alkoholu i drog a měla platný zákaz řízení.

Místo události: události se odehrály na Hodonínsku v okolí Kyjova, Dubňan, Ždánic a přilehlých lesních a obcí. Podle policie šlo ve všech případech o porušení zákazu řízení a kombinaci rizikových faktorů, zejména alkoholu a omamných látek. Vyšetřování jednotlivých skutků nadále pokračuje.

Policie zároveň upozorňuje, že snaha vyhnout se kontrole téměř vždy vede k výrazně závažnějším následkům než samotné zastavení vozidla. Riziková jízda v takových případech ohrožuje nejen řidiče, ale i všechny ostatní účastníky silničního provozu.


 
 
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje
Autor fotografií: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje
Autor videí: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
22.07.2026 Během jediného dne zemřeli na slovenských silnicích dva lidé. Policie varuje před dalšími tragédiemi Slovenská policie varuje před nárůstem tragických dopravních nehod. Jen během posledních dnů si nehody vyžádaly další lidské životy a desítky zraněných. Zobrazit článek
Z regionu
22.07.2026 Ranní kontroly odhalily alkohol i drogy za volantem. Policie zkontrolovala přes 600 řidičů Policisté během ranní dopravní akce zkontrolovali více než 600 vozidel. Tři řidiči pokračovali v jízdě pod vlivem alkoholu nebo drog. Zobrazit článek
Z regionu
22.07.2026 Zničená helma zachránila život. Bez ní mohl mít pád tragické následky Na první pohled zničená cyklistická přilba splnila svůj úkol dokonale. Při vážném pádu ochránila hlavu cyklisty a zabránila závažnému poranění. Zobrazit článek
Z regionu
22.07.2026 Osobní auto skončilo čtyři metry pod silnicí. Řidič nehodu nepřežil Tragická dopravní nehoda na severu Slovenska si vyžádala jeden lidský život. Osobní automobil sjel ze silnice a skončil několik metrů pod úrovní vozovky. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru