Rok 2017 v číslech hasičů Jihomoravského kraje

14.03.2018
Rok 2017 v číslech hasičů Jihomoravského kraje

Site_Monitoring_and_Evaluation.png

V přiloženém dokumentu přinášíme statistické shrnutí událostí hasičů v Jihomoravského kraje roku 2017 . Již na první pohled je zřejmý výrazný nárůst počtu událostí. Dokument však přináší i další zajímavé podrobnosti o činnosti hasičů .

sdf.jpeg
V uplynulém roce hasiči v Jihomoravském kraji řešili více jak 12 tisíc událostí, tedy o 2621 událostí více než v roce 2016.

Nejčastěji vyjížděli poskytnout technickou pomoc (odstraňování stromů, likvidace hmyzu, otvírání bytů aj.), odstraňovat následky dopravních nehod a třetí nejčastější činností byla likvidace požárů.

pozar.jpg
V uplynulém roce hasiči řešili 1763 požárů, což je nejvíce od roku 2012. Vlivem požáru zemřelo 14 osob. Plameny způsobily škody přes 190 milionů korun. Včasným zásahem hasiči dokázali uchránit majetek v hodnotě 1,1 miliard korun.

Nejvíce událostí hasiči zaznamenali v srpnu a říjnu roku 2017.

DEN_0-4.gif
Ze statistik také vyplývá, že nejčastěji zasahovali v pátek a neděli.
18-00.gif
Pokud bychom sledovali čas, tak nejvíc událostí hasiči řešili měli mezi 16. a 17. hodinou.

statistika-graficke-pozadi-pojem-kresby_csp6969679.jpg
Další zajímavosti a podrobnosti naleznete v přiloženém dokumentu.

Statisticka_rocenka_2017.pdf (6,55 MB)

Jaroslav Mikoška